محل تبلیغات شما
یکی از روزها امام به طلاب فرمودند: سعی کنید تا جوان هستید خصلت های بد در وجودتان ریشه ندواند ، زیرا با گذشت عمر این خصلت ها راسخ می شود و انسان به حالی می رسد که رهایی از دست این خصلت ها امکان پذیر نیست. تا جوان هستید به عبادات و خصلت های خوب ، خودتان را عادت بدهید».

کمالات معنوی را در جوانی کسب کنید
امام در بحث مکاسبشان شاید دهها بار تذکر می دادند که همه کارها را اعم از نوشتن ، مطالعه ، تحقیق ، عبادت ، کسب کمالات معنوی و . را در جوانی کسب کنید و انجام بدهید و از موقعیت استفاده کنید.

خودتان را نگیرید
امام تذکر می دادند که مواظب اخلاق و سیرت خود باشید. خودتان را نگیرید و تکبر نکنید.

سعی کنید در اخلاص عمل
یک وقت برای تکامل معنوی و تهذیب روح از امام راهنمایی خواستم که با یک جمله کوتاه آنچه را باید، فرمودند و انگشت روی نقطه اصلی نهادند و فرمودند: سعی کنید در اخلاص عمل».

کارهای بد را ترک کنید
در ملاقاتی که به محضر امام رسیدم. عرض کردم حاج آقا مرا نصیحتی بفرمایید. امام با تبسمی شیرین گفتند: نصیحت » و بعد از آن فرمودند سعی کنید کارهای خوب را انجام بدهید و کارهای بد را ترک کنید.

تا می توانید به یاد خدا باشید
به یاد دارم یک بار امام در درس اخلاقی که در قم داشتند، فرمودند: کسانی که قدم در راه سازندگی خود بر می دارند برایشان گاهی روزنه های نورانیتی پیدا می شود و این روزنه هرچه بیشتر محافظت گردد، بیشتر می شود.» پس از جلسه از امام صؤال کردم برای حفظ این حالت و نورانیت چه باید کرد؟ فرمودند: آن حالت را باید با ارتباط با خدا و ذکر خدا حفظ نمود. انسان تا می تواند باید به یاد خدا باشد».

روز قدس روز مقابله مستضعفین علیه مستكبرین

اتحاد گروه‌های دانشجویی رمز پیروزی است

شرط زمین نخوردن انقلاب اسلامی در کلام و پیام امام خمینی(ره)

، ,امام ,فرمودند ,خودتان ,خصلت ,خدا ,خودتان را ,می شود ,سعی کنید ,به یاد ,کمالات معنوی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ آموزشی تری جو موفقیت آنلاین کافه گیک | اخبار دیجیتال مارکتینگ | H راه های آنی کسب درآمد از اینترنت و فروش فایلهای غیر قابل استفاده خودتان Kyle's blog Susan's info NHL Chicago Blackhawks Jerseys in Wholesale Jerseys Outlet. پرسپولیس نیوز فروش ساعت ابزار عینک قهوه ساز ژل اسپری تاخیری موبر Frank's receptions